W
at was het goed om weer terug te zijn in Brazilië, ik hou van dit land en de mensen! Ze zijn open, vriendelijk, rustig en recht door zee, dat maakt het communiceren met ze ontzettend leuk. En wat een diversiteit aan landschappen!
Tijdens deze reis bezocht ik Salvador, Lencois Maranhenses, Iguazu en Rio de Janeiro. De reis begon in Salvador, we vlogen met Air France met een overstap in Parijs. Een prima vlucht met goede service. Een deel van de groep vloog Premium Economy Class, dat is echt een aanrader. Fijne brede stoelen met veel beenruimte en een voetensteun. Na aankomst in Salvador was het ongeveer een half uur rijden naar het Fasano Hotel, in het oude hart van de stad aan de baai. Een prachtig historisch gebouw met een tekst op de gevel die de oude functie verraadt: A Tarde, de avondkrant van Salvador werd hier tientallen jaren lang gemaakt! Fasano is van een gerenommeerd Italiaans restaurant in Sao Paulo uitgegroeid tot een kleine keten van luxe hotels in Brazilië. Design, service en een ontzettend goede Italiaanse keuken is de basis van elk van de hotels. Wij mochten gelijk de avond van aankomst aanschuiven in het restaurant, en het overtrof al mijn verwachtingen! Nog nooit zulke lekkere carpaccio geproefd. De volgende morgen maakten we een stadswandeling met een gids door de historische wijk de Pelourinho. Leuk om gelijk vanuit het hotel de wandeling te beginnen. Het was zondag en we hoorden menig kerkdienst al vanaf de straat, vaak met zang en dans! Geen probleem als we even naar binnenliepen. We slenteren door straatjes met klinkers, felgekleurde huizen, kunstzaakjes en verscholen restaurantjes, waar we uiteindelijk ook gingen zitten voor een lokale lunch. De Braziliaanse keuken maakt gebruik van het meel van de cassave, tapioka, veel exotisch fruit en vis. Niet te versmaden is de visstoofpot Muqueca! In de middag stond de rest van Salvador op het programma en aangezien de stad zeer uitgestrekt is deden we dat met een minibus. We stopten bij de vuurtoren, bij diverse stranden en eindigden bij de beroemde Bomfin Kathedraal.
National Park Lencois Maranhenses
De volgende dag verlieten we Salvador en reisden we noordwaarts, naar het National Park Lencois Maranhenses. De afstanden in Brazilië zijn altijd groot, vluchten gaan meestal niet rechtstreeks, om van A naar B te reizen moet je eigenlijk altijd een volle dag rekenen. We vertrokken om 8.00 uur voor de vlucht van Salvador naar Recife, hadden daar een korte overstaptijd en vlogen toen door naar Sao Luiz. Vandaar was het nog vier uur rijden naar Casa Oia, waar we om 20.00 uur aankwamen. Maar de reis was de moeite waard! Casa Oia is een prachtige witte villa met open veranda's en kleurrijke kunst en design meubels. Mijn kamer lag in een van de omliggende bungalows, ook wit, ruim en comfortabel. Om de villa liggen de wetlands, in de regentijd staat het hier onderwater en leg je het laatste stuk per boot af. Na een Caipirinha, de bekende Braziliaanse cocktail die in allerlei variaties wordt gemaakt, schoven we aan een mooi gedekte tafel midden in de moestuin. En daar genoten we van een farm to table diner, met producten uit eigen tuin, en een lekkere steak als hoofdgerecht.
De volgende dagen gingen we erop uit met de 4-wheel drives van het hotel. De lokale staff spreekt alleen Portugees, maar onze gastvrouw vertelt vooraf in het Engels wat de bedoeling is, en daarna loopt alles vanzelf. We zitten hoog in op de jeeps zodat we alles goed kunnen zien. Na een kwartiertje komen we aan in het Nationaal Park, en vanaf dat moment roepen we alleen nog oh en ah, en willen we wel elke zandduin en lagune op de foto zetten. Wat een betoverend landschap! We rijden zandduin op en af en elke keer is het uitzicht adembenemend. Na een uurtje rijden stoppen we bij een lagune waar een kampje is opgeslagen voor ons. Lekkere stoelen onder een schaduwdoek en een tafel met drankjes en hapjes. Maar eerst zwemmen! Wat is het water lekker, het is zoet, zacht en niet te koud! Er ligt ook een board voor stand up paddle, er is een badmintonset en we vermaken ons hier prima. Gek idee dat de echte zee nog 22 kilometer van ons vandaan is! 's Avonds gingen we weer terug het park in, waar we in een sprookjesachtige setting met lantaarns en kaarsjes een 3-gangen diner kregen voorgeschoteld.
Na twee dagen genieten was het weer tijd om te verkassen, van het uiterste noord oosten naar het meest zuidelijke punt van Brazilië, en dan de grens over naar Argentinië, bij de iconische watervallen van Iguazu. Een reis van 14,5 uur dit keer. We verbleven in het kleinschalige Awasi, met slechts 17 villa's in het regenwoud, allemaal met een eigen plungepool en een hoofdgebouw met lounge en restaurant binnen en buiten. Wat een leuk personeel, dat zeer goed Engels sprak en ons enorm in de watten legde tijdens het diner. Ook bij Awasi is alles inbegrepen, maar hier konden we kiezen van een persoonlijke menukaart. Je kon zelf een mooie wijn uitkiezen, of de wine pairing doen met advies van de vlotte sommelier. Daarbij heb je een eigen gids, die je komt ophalen op de luchthaven en ter plaatse alle excursies met je doet. Ik raad echt aan om hier wat langer te verblijven, want naast het bezoek aan de watervallen, kan je hier nog veel meer activiteiten doen, zoals een boottocht over de Parana rivier aan de grens van Paraguay, met een wandeling naar een waterval en en bij terugkomst champagne ( of iets anders) met lekkere hapjes op de rivier! Maar de mooiste beleving waren natuurlijk de watervallen, die we vanuit Argentinië, Brazilië en vanuit de lucht (per helikopter) hebben bekeken. Het zijn bij elkaar bijna 300 watervallen over een breedte van 2,7 kilometer, en het is gewoon niet te beschrijven hoe indrukwekkend het is om vlak voor de Duivelskeel te staan en het water naar beneden te zien storten!
Een mooie afsluiting in Rio
Ik sloot af in Rio, waar ik onze hotels heb bezocht, en met onze lokale agent een avondje in de hippe wijk Leblon heb doorgebracht. Een leuke afsluiting van een supergave reis!
Wil je meer weten over deze reis of over een mogelijke reis door Brazilië? Neem dan contact met mij op, ik zit vol verse inspiratie. Mail me op annelies@talisman.nl of bel naar 088-7755900